تماس با دانشگاه : 14-33660011-031    فاکس : 33660088-031
۶:۵۱ جمعه ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
Language : FA |
خانه / کانون دانشجوئی ادبی نجوا

کانون دانشجوئی ادبی نجوا

این کانون در راستای پیشبرد اهداف فرهنگی در حوزه ادبیاتمبتنی بر فرهنگو ادب پارسی از سال ۱۳۷۶تاکنون فعالیت نموده است.

این کانون در همان سال های آغازین با حضور اساتید صاحب نام در حیطه شعر به پرورش و استعداد یابی دانشجویان علاقه مند به فعالیت در این زمینه پرداخت و از محضر اساتید شعر استان بهره جست. با قوت گرفتن جلسات هفتگی کانون، برنامه هایی از قبیل برپایی شب شعر، بزرگداشت های ادبی سال و جشنواره ی شعر در لیست برنامه ها قرار گرفت و با یاری خداوند متعال و با تلاش و پیگیری دانشجویان و با گذشت زمان به محتوای این قبیل برنامه ها از نظر کمی و کیفی افزوده شد.

از نمونه های بارز فعالیت این کانون می توان به برگزاری سوگواره ادبی با عنوان(یک دریا عطش) و برپایی یکی از با شکوه ترین کنگره های شعر تحت عنوان « کنگره ملی شعر دانشگاهی الغدیر» با محوریت موضوعی امام علی (ع) نام برد که هر ساله میزبان شاعران جوان و صاحب نام و میهمانان ویژه ای چون مرحوم آغاسی، و اساتید بزرگواری چون حمید سبزواری ، محمد علی بهمنی، عبد الجبارکاکایی، سهیل محمودی ،رضا رفیع،ناصر فیض، شهرام شکیبا و …  بوده است.

این کانون هم اکنون با فعالیت مستمر در زمینه شعر(کلاسیک، نو، ترانه) و داستان کوتاه هر هفته یکشنبه ها از ساعت ۱۱:۳۰ الی۱۳ میزبان دانشجویان علاقه مند و فعال در این زمینه می باشد و از محضر شاعران مطرح و شناخته شده از جمله سعید بیابانکی، استاد محمد مستقیمی متخلص به راهی، مهدی جهاندار، مهدی حاج هاشمی و … بهره جسته است.

کانون ادبی نجوا از دانشجویان مستعد و علاقه مند به فعالیت در زمینه های مختلف ادبی دعوت به همکاری در برپایی نشست های ادبی در سطح دانشگاه و استان مینماید.